Translate

15 Şubat 2014 Cumartesi

Kırmızı-Mavi Konseptli Parti Dekorasyonu (+Free Printables!)
    Merhaba,

    Mavi ve kırmızının uyumuna bayılanlar yaklaşsın.

    Annemin doğum günü sebebiyle hazırladığımız mavi-kırmızı konseptli doğum günü dekorasyonunun ayrıntılarını paylaşacağım sizinle. Free printable'lar dahil! 


    İlk olarak banner'la başlayalım. Bu güzel kirazlı banner'ı indirmek için burayı tıklayın. Çoook tatlı değiller mi? 
:)

    Sıra "İyi ki doğdun" etiketlerinde.. İndirmek için böyle buyrun.


    Bu kişiye özel iksir ise tüm zamanların favorileri listeme girmiş bulunmakta. Hem inanılmaz güzel duruyor, hem de doğum günü kişisi kendini çok özel hissediyor.    Şişe etiketini indirmek için tıklayın

    Bağlamak için şeffaf mavi kurdele ve "Baker's Twine" kullandım.

    "Baker's Twine" kırmızı konseptli partilerin vazgeçilmezi. Kendisine büyük bir tutkuyla aşığım. Ciddi düşünüyorum. Ancak benim kullandığım, kendi yaptığım "Baker's Twine"dı. Bulamadığınız ya da almak için vaktiniz olmadığı zamanlarda kendiniz yapabilirsiniz. Nasıl yaptığımı da başka bir zaman anlatacağım.

    İksirin içeriğine gelince, bu parlak kırmızı rengi elde edebileceğiniz her şey olabilir. Ben kuşburnu aromalı Lezzo kullandım. Nar suyu da kullanılabilir.     Pasta bayrağı da inanılmaz tatlı bir şey. Pastanelerde koyulan fabrikasyon çirkinliği plastik pasta süslerinden bin kat daha güzel olduğu kesin. Âna ve kişiye özel bir kere.. Elle yapılan her şey çok değerli değil mi zaten?

    Pasta bayrağı yapmak hayalgücünüze kalmış. Ben çöp şiş ve konsepte uygun renklerde karton kullandım. Pastanın mesajını verebilmek için de "İyi ki doğdun" etiketini ekledim. Bağlamak için de yine kurdele ve ip kullandım.


    Son olarak, cupcake standını da tabi ki kendimiz yaptık. Yoksa renkli mukavvalar ne işe yarardı!... :)
Cupcake standı yapmanın da birçok yolu var. En basit şekli, istediğiniz boyutlarda biri büyük diğeri küçük iki yuvarlak ve orta direği için aynı boyutta iki kare kesmek. Dilerseniz, daha şık bir görüntü için karelerin iki yanını yarım çember şeklinde kesebilirsiniz. 
    

    Daha sonra, şablondaki gibi, orta direk için kestiğiniz karelerin bir tarafından orta noktasına kadar kesmelisiniz ki iç içe geçirebilesiniz. Bundan sonrası ise çok kolay. Sadece hazırladığınız orta direği silikonla iki yuvarlağın arasına yapıştıracaksınız. Oldu, bittiii!.. :)                                                  Yapım aşamasında fotoğraf çekemediğim için gösteremiyorum, çok üzgünüm. Ama umarım anlaşılmıştır.

    Evet, partiye hazırız..  

    Umarım beğenmişsinizdir. Biz yaparken çok eğlendik. Annem de çok mutlu oldu.
   Mutluluk, sizinle olsun...