Translate

9 Şubat 2014 Pazar

Sevgililer Günü İçin Fikirler "DIY Aşk Okları"Merhaba,

Bugünkü menümüzde "aşk okları" var.

Eldeki malzemelerle kolaylıkla yapılabilecek bir şey ve çok fazla sevimliler! Sevgililer gününü evde kutlamayı tercih edenler, dekorasyon amaçlı kullanabilirler. Dileyen hediye paketini bu sevimli aşk oklarıyla süsleyebilir. Ama dikkat! Paketin içinden çıkacak hediye bunlardan daha güzel değilse hiç bulaşmayın derim. Beklentiyi yükseltmeye gerek yok. :)

Sevgilinizi kalbinden vurmaya hazır mısınız? Evet mi? O halde paylaşacağım örneklere göz atmanızı tavsiye ederim.     Bu kadar güzel olmaları gözünüzü korkutmasın. Aslında o kadar kolay ki...Yapılışına şuradan bakabilirsiniz. Ama özetlemek gerekirse, malzemelerimiz: tahta çıta, kumaş, keçe, renkli iplikler, dantel, boya, silikon ve eğer varsa "washi tape" dediğimiz desenli bantlar. Aslında malzemenin ne olduğu da çok önemli değil. Şu görünüme yakın bir şeyler elde edebileceğiniz her türlü malzeme iş görür. Etiketlerin yapımında tahta parçaları kullanılmış ancak kartonla da aynı görünümü elde edebilirsiniz.

         Bu da mesajlı olanından. Yapılışına şuradan bakabilirsiniz. Pipet, keçe ve renkli karton kullanılmış. Mesajınızı hazırlamak size düşüyor. İsterseniz elde yazın, isterseniz bilgisayarda düzenleyin. Mevcut fontlarımdan sıkıldım diyorsanız 1001 Free Fonts ihtiyacınız olanı size fazlasıyla sunuyor. Hem de Sevgililer Günü'ne özel fontlarıyla kalbinizi çalıyor.

     


     Bu okların yapımında ekstra olarak glow stick dedikleri ışın çubukları kullanılmış. Star Wars sevdalısı bir sevgiliniz varsa denemekte fayda var. Yoksa hiç kasmayın. :)


   


       Bu da yine bir başka pipetten yapılma ok örneği. Bu defa sadece pipet ve washi tape kullanılmış. Ekstra basit yani. Yine de içinizde kalmasın, şuraya bir bakıverin.   


      Şurada da çok tatlı şeyler dönmüş. Şişelere renkli küçük şekerlemeler doldurmak ve süslemek ne harika bir fikir!

     Tamam sakinim.. Konumuza dönersek, bu okların yapımında da basitçe tahta karıştırma çubukları ve elişi kağıtları kullanılmış. Bana kalırsa "Eva kağıt" kullanmak daha pratik olurdu. Okun ucuna da mesajınızı yazdınız mı oldu bu iş bence..


         Burada da güzel bir fikir var. Download edilmelik şablonları da mevcut. (Bir İngilizceci olarak Free printables'ın Türkçe karşılığını bulamamak ve 'Free Printables' yazmamak için direnmek çok zor! :(  ) Kartın içindeki bal çubuğu. Fikir geliştirilebilir.


     Örneğin şu şekilde tırtıklı kartondan kendiniz bir şablon yaratabilirsiniz.


     Bu tasarım ise başlı başına bir hediye olacak nitelikte. Özellikle Sevgililer Günü için sürpriz hazırlayanlara tavsiye edebilirim. Sevgilinizin kapısına küçük bir notla birlikte asacağınız bu ok torbası, onu heyecanlandırmaya yetecektir. Yapılışı mı? İşte burada!


      Bunun için çok fazla bir şey demeyeceğim. Şuradan free printable'ları kapın gitsin! Geriye, Sevgililer günü ruhu adına, pembe/kırmızı/beyaz renkli kurşun kalemler bulmak kalıyor.
                              Ben minimalizmden yanayım diyorsanız o zaman sizi şöyle alayım.

                                               
            Dekorasyon amaçlı oklar için buradan ve şuradan yapılışlarına bakabilirsiniz.


    Kalp şeklinde yapacağınız keke, keçe ve kürdandan (ince pipet de olabilir) yapılan bu basit oku saplayabilirsiniz. Çok kolay ve şık.    Çubuk ve jelibondan yapılmış yenilebilir ok için buyrunuz. Tadı konusunda garanti veremem ama çok tatlı durduğu kesin. :)


Yine Sevgililer Günü'nü evde baş başa kutlamayı tercih edenler için çok şahane bir tasarım: "Yer okları". Yer iminin başka bir versiyonu. :)

Buradan buyrunuz.
 


    "Ben aksesuarımı da kendim yaparım arkadaş!" diyenlere sesleniyorum. YES, YOU CAN! :)

Yardım almak için böyle geliniz.
Bunlar da "ben daha hâlâ tatmin olmadım", "yeterli ilhâmı alamadım" diyenlere gelsin...